Archiv pro rubriku: články

ALENA HOLÁ VS ROXANA GAAL

14/6/2013 Nitra, Slovensko

O pátečním podvečeru proběhl galavečer Scorpio fight night v Nitře. V hlavním zápase večera se utkala Alena Holá ze Spartaku Žebrák (profesionální mistryně světa WKA 2012) proti holandské soupeřce Roxaně Gaal (profesionální mistryně světa WMTA 2012).  Zápas byl vypsán podle K-1 pravidel na 3 kola po 3 minutách ve váhovém limitu do 56 kg.  

„ Do zápasu jsme měli nachystanou změnu, abychom soupeřku nějak v úvodu zaskočili. Hned v prvním kole jsem ji zasypávala útoky a bylo vidět, že to vychází. Zápas jsem chtěla skončit co nejdříve, abych nebyla zbytečně zraněná, ale to nám nevyšlo. Soupeřka měla hodně dobrý levý hák, tak jsem si musela dávat celý zápas pozor, abych „nechytla bradu“ a tak skončil zápas pro mne výhrou 3:0 na body“.

Další profesionální zápasy Alenu čekají ve francouzském Saint Tropez 4. srpna a poté pravděpodobně 8ková pyramida v Bankogu (Thajsko) hned 12. srpna.

„Letošní rok mám doopravdy nabitý a musím přípravu absolvovat od ledna skoro nepřetržitě minimálně do úvodu října, kdy mám amatérské Mistrovství světa v Brazílii. Tak snad zdraví vydrží“.

SVĚTOVÝ POHÁR MAĎARSKO WAKO

16-19/5/2013 Maďarsko, Szeged

Alena Holá se této soutěže zúčastnila již po třetí (2009,2010 zde vyhrála zlato) a podařilo se ji v úspěšné řadě pokračovat. Přivezla další zlatý kov, když musela přejít přes ruské soupeřky.

„V úvodu soutěže jsem dostala volný los a naskočila jsem až do semifinále.  Bohužel jsem chytla ale „žolíka“ v podání ruských soupeřek, které patří vždy k těm nejlepším. S trochou štěstí a kondice se mi podařilo přes obě přejít na body. Zápasila skoro po dvou letech v amatérském ringu, takže to beru jako přípravu na nadcházející mistrovství světa, které bude na podzim v Brazílii“.

Další profesionální zápasy Alenu letos čekají ve Francii, Slovensku a možná Thajsku.